Arnold Schwarzenegger ‘Predator’ serisine dönecek mi?

Yönetmenlik koltuğunda Shane Black’in yer aldığı, 20th Century Fox yapımcılığındaki altıncı Predator (Avcı) filmi The Predator’un prodüksiyon süreci yapılmak üzere. 

Evrende hayat formu bulunan gezegenlere gelerek avlanan ufo yaratık Predator karakterinin bilim kurgu, aksiyon ve gerilim öğeleri ile batmış hikayesi devam ediyor. Film ekibi, Kanada’nın Vancouver kentinde 12 – 29 Mart tarihleri aralarında bir takım sahnelerin baştan çekimini gerçekleştirecek. 

Büyük bütçeli yapımlarda sık rastlanan bu ek çekim süreci, daha sonra eklenen karakterler ya da senaryodaki şartların değişmesi nedeniyle yapılıyor. Son gelişme, akıllara 1987’deki birincil Predator filminde Dutch karakterini canlandıran Arnold Schwarzenegger’ın filmde rol alabileceği ihtimalini getirdi. 

70 yaşındaki efsanevi aktör, bir sene önce katıldığı röportajda konuya ilişkin şunları söylemişti: “Shane Black benden filme katılmamı istedi. Senaryoyu istedim, okudum ve doğrusu bana önerdikleri hikayeyi beğenmedim. Bu haliyle filme katılmayacağım. Eğer öyküyü baştan yazarlarsa ve Dutch’u daha manâlı bir şekilde yansıtırlarsa bir şansları var.”

Shane Black’in senaryosunu Fred Dekker ile birlikte üstlendiği filmin hikayesinde bir son dakika değişikliği yapılmış olabileceği, bu sayede Schwarzenegger’in filme katılabileceği ve Mart’taki iki haftalık baştan çekimlerde yer alabileceği söyleniyor. İddiaların ne kadar dürüst olduğunu Mart ayında öğreneceğiz. 

The Predator, 3 Ağustos 2018’de sinemaseverlerle buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir