Bruce Willis ve Alec Baldwin de Edward Norton’ın filmine katıldı

Yönetmenliğini, senaryosunu ve başrolünü Edward Norton’ın üstlendiği Motherless Brooklyn filminin kadrosuna sanatçı oyuncular Bruce Willis, Gugu Mbatha-Raw ve Alec Baldwin de dahil oldu. 

2000 yapımı Keeping the Faith filmiyle ilk yönetmenlik deneyimini yaşamış Norton, şimdilerde Jonathan Lethem’in 1999 basımı dedektiflik romanı Motherless Brooklyn’i sinemaya uyarlıyor. Çekimleri New York’ta başlayan filme birincil katılan isim en son The Florida Project’le uyarı çeken Willem Dafoe olmuştu. 

1954’ün New York’unda geçen filmde yönetmen Norton, bununla birlikte nörolojik bir hastalık olan Tourette Sendromu kurbanı Lionel Essrog karakterine yaşam veriyor. Hikayeye göre Essrog, kendilerine ‘Minna’nın adamları’ adını veren Tony, Danny ve Gilbert ile birlikte çalışırken, lokal bölgenin sahibi ve kendisinin akıl veren mafya lideri Frank Minna’nın bir gün korkunç şekilde öldürülmesine tanık olur. Gerideki adamların iktidar savaşının ortasında yalnız kalan Essrog, denetim edemediği tikleri ve bağırtılarının yanına Minna’nın katilini bulmaya çalışacaktır. 

Bruce Willis filmde Frank Minna karakterini canlandırıyor. Dafoe, Mbatha-Raw ve Baldwin’in rolleri ise henüz bilinmiyor. Cherry Jones, Ethan Suplee, Leslie Mann, Josh Pais, Fisher Stevens, Michael K. Williams ve Robert Wisdom da öne çıkan diğer oyuncular. Kabahat ve dram türlerindeki filmin bu yılın sonlarına içten veya 2019’da gösterime girmesi planlanıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir