Cleopatra dizisi yolda

Antik Mısır’ın efsanevi kraliçesi Cleopatra’nın (Cleopatra VII) epik öyküsü televizyon ekranlarına geliyor. 

Amerikan Freeform kanalı, birincil dönem dizisi ‘Cleopatra’ için hazırlıklara başladı. Michael Seitzman’ın başyapımcılığında Lorenzo di Bonaventura ve ABC Studios’un daha önce beş buçuk yıl önce NBC’ye sattığı proje, Freeform kadar her tarafta geliştiriliyor.

Quantico ve Code Black’in de başyapımcılığını üstlenen Seitzman, Cleopatra’nın senaryosunu kaleme alıyor. Oyuncu kadrosunun önümüzdeki haftalar içinde belirlenebileceği söyleniyor. Dizinin demin resmi bir yayınlama tarihi yok. Kraliçe’yi kimin canlandıracağı da büyük merak konusu. 

Dizide genç yaşında erkek kardeşi tarafından sürgüne gönderilen Cleopatra’nın otoriteye aleyhinde durarak özgürlüğü için savaşması, yargı ettiklerini geri kazanma kararlılığı ve aşk hayatı anlatılacak. Dünya tarihinin en dinç figürlerinden biri olan Kraliçe, dokuz dil konuşabilen fazla zeki bir kadındı.

Birçok defa beyazperdeye ve diziye uyarlanan Cleopatra’nın hikayesi, şu sıralarda Sony Pictures’ın film projeleri arasında da yer alıyor. Hemen Şimdi prodüksiyon öncesi geliştirilme aşamasındaki film, Stacy Schiff‘in yazdığı ‘Cleopatra: A Life’ kitabından uyarlanacak. 

1963 tarihli kült filmde Cleopatra’ya Elizabeth Taylor yaşam vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir