Dağ 2

Ön bilgi

Bir çok kişi ülkemizde neden kaliteli filmler yok diyorlar ama çıkan filmlere de gitmiyorlar bundan bir çok yönetmen, oyuncu ve yapımcı şikâyetçiydi ama bu filmde gerçekten tüm herkes filmin hakkını verdi ve film çıktığı ilk hafta Türkiye’de en çok izlenen film olmayı başardı.
Bu film için Türk Silahlı Kuvvetleri kendi envanterini açtı ve Türkiye’de ilk kez bir filmde TSK’ya ait silahlar ve mühimmatlar kullanıldı.

Filmin konusu
Dağ 1 de olan olayların üzerinden 6 yıl geçmiştir ve Oğuz ve Bekir Özel Kuvvetlere katılmıştır. 7 kişilik tim e dağıl olan ikilimiz çok gizli bir görev için Kuzey Irak’a giderler ve bir gazeteciyi kurtarmak için göreve başlarlar.
Tamamen bir birine girmiş bir Ortadoğu’dan kurtardıkları gazeteciyi teslim bölgesine giderken yol üzerinde bir dizi olaylar yaşarlar. İnsan vicdanının almaycağı şeylere şahit olurlar.

Yazar yorumu
Herkesin gitmesi gerektiğini düşündüğüm tamamen milli duyguları kabartan gerçekte olan ama kimsenin ruhunun duymadı ve bizim rahatça yatmamızı sağlayan olayları ele alan bir film… (Film gerçek hayattan alıntı değildir.)

Fragman için TIKLAYIN – Galeri için TIKLAYIN

Filmin resmi internet sayfası için TIKLAYIN

Filmin resmiYoutube sayfası için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir