Disney’in ‘Merlin’ filmi Ridley Scott’a emanet

Yazan Thomas Archibald Barron’un 12 kitaptan oluşan ‘Merlin’ olağanüstü kurgu serisi, Walt Disney bünyesinde ve Ridley Scott yönetmenliğinde beyaz perdeye gelecek. 

Disney’in büyük ölçüde anlaştığı 80 yaşındaki İngiliz yönetmen, Prometheus’ta birlikte çalıştığı üretim tasarımcısı ile bakış yönetmenini The Merlin Saga adlı projeye dahil etti. 1985 yapımı Legend’dan sonradan başta harika kurguya dönen Scott, şu sıralarda ekibini toplamakla meşgul. 

Teknik kadroya dahil olan yapım tasarımcısı Arthur Max, Gladiator, The Martian ve Robin Hood filmlerinde de görev almıştı. Görünüm yönetmeni Dariusz Wolski ise Sicario 2, All The Money In The World, Alien: Covenant, The Crow ve The Martian projelerinde çalışmıştı. 

Usta yönetmenin üretim şirketi Scott Free, akıcılık için Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerini kaleme bölge ekipten Philippa Boyens ile görüşüyor.

Filmde efsanevi büyücü Merlin’in gençlik yıllarının, Kral Arthur’un büyücüsü olup saraya gelmeden önceki döneminin ele alınması planlanıyor. Film için az önce resmi bir gösterim tarihi yok. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir