Kill Bill 3 projesi tarihe karıştı

Kill Bill: Vol. 1 ve Kill Bill Vol. 2’de başrolde yer alan Uma Thurman, eski defterleri açarak yönetmen Quentin Tarantino’yu eleştiri yağmuruna tuttu. Thurman’ın çekimlerde ‘zulme uğradığını’ iddia etmesi nedeniyle ikilinin bir daha benzer projede buluşması imkansız ayla geldi.

47 yaşındaki aktris, geçtiğimiz günlerde verdiği röportajında Kill Bill filminin çekimleri esnasında yapımcı Harvey Weinstein tarafından tacize uğradığını ve filmin yönetmeni Tarantino’nun kendisine zulmettiğini öne sürdü. Uma Thurman, Kill Bill’deki bir sahnede araba kazası geçirdiğini, ciddi hasar gördüğünü ve ölümün eşiğine geldiğini anlattı. 

Kaza nedeniyle ciddi bir şekilde yaralandığını aktaran Thurman, “Direksiyon yüzünden karnım ve bacaklarım sıkışmıştı. O acıyı hissettiğimde yeniden yürüyemeyeceğim diye fazla korktum. Boyunluk takmaya başlamıştım. Dizimde ve kafamda hasar vardı. Kazadan daha sonra Quentin ile ciddi bir tartışma ettik ve beni öldürmeye çalışmakla suçladım. O da bana fazla kızmıştı. Çekimler sırasında bana tükürüyordu ve boğazlandığım sahneleri çekmekten sadistik bir keyif alıyordu” ifadelerini kullandı. 

Bütün bu iddialar senelerdir çekilmesi planlanan Kill Bill: Vol. 3 filmini akıllara getirdi. Tarantino, 2015’te yaptığı açıklamada, “Kuşkusuz böyle bir olanak var. Olasılıkla filmi çekeceğiz. En büyük sebebi ise Uma ve benim birlikte çalışırken gerçekten iyi zaman geçirmemiz” diye konuşmuştu. Serinin hayranları da filmi merakla bekliyordu.

Thurman’ın son açıklamaları ise bu projenin gerçekleşmesi ihtimalini ortadan kaldırdı. Yönetmen Tarantino’ya sosyal medyada da büyük tepki var. Ünlü oyuncu Jessica Chastain Twitter’da, “Tarantino’nun Kill Bill için Uma Thurman’ın yüzüne tükürdüğünü ve onu zincire vurduğunu düşünmeden edemiyorum. Ziyafet sektöründe bu ne zamandan beri normalleştirildi?” diye sordu. Quentin Tarantino ise az önce iddialara bir cevap vermedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir