WestWorld, Sezon Finalini Doksan Dakika Yaptı

Son dönemin en çok konuşulan HBO yapıtlarından WestWorld, bazı eleştirmenler tarafından tüm zamanların en iyi dizisi; bazıları tarafından ise şişirilmiş bir balon olarak görülüyor. Ancak gerçek şu ki; bu dizi oldukça fazla bir hayran kitlesi tarafından izleniyor. Yazan ve yönetenin Jonathan Nolan olduğu ve muhtemelen ağabeyi Christopher Nolan’dan oldukça fazla yardım aldığı yapıt, aynı zamanda Lisa Joy’dan da senaryo bağlamında epey destek alıyor.

Başrollerinde Evan Rachel Wood, Anthony Hopkins, Ed Harris gibi usta oyuncuların bulunduğu ve sezon finalini bu Pazartesi yapmış olan dizide; hemen her şeyin merak konusu olduğu aşikâr ve bu merak konularının sezon finalinde giderilmediği de keza; öyle. Özellikle son bölümlerde ortaya çıkan pek çok etmen, diziyi anlamamız ve kurguyu oturtmamız bağlamında izleyicilerine -bizlere- oldukça yardımcı olmuştu.

Westworld Anthony Hopkins

WestWorld 2. Sezonda Neler Olacak?

Westworld’un ikinci sezonunda, birinci sezondan arta kalan pek çok şeyin açıklanmasına ve kurgunun artık “hareket” kısmına geçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Zira zaten sezon finalinde pek çok şeyin ipucu verilmiş, ipler tabiri caizse koparılmıştı.

IMDB üzerinden 9.2 puan alan bu dizinin ilk on bölümü, WestWorld adlı yapay bir dünyada yaşayan, yapay insanların ziyaretçilerle nasıl geçindiği ve kimlik arayışlarını, kendilerini keşfetme yolculuğu bizlere aktarılıyor. Bakalım, ikinci sezonda bizleri neler bekliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir