Willem Dafoe, Edward Norton’lı roman uyarlaması filme katıldı

Edward Norton’ın ikinci yönetmenlik denemesi olan dram ve kabahat türlerindeki Motherless Brooklyn filminin kadrosuna sanatkâr aktör Willem Dafoe da dahil oldu. 

2000 yapımı Keeping the Faith filmiyle birincil yönetmenlik deneyimini yaşamış Norton, şimdilerde Jonathan Lethem’in benzer adlı 1999 basımı dedektiflik romanını sinemaya uyarlamaya hazırlanıyor. Bu yıl The Florida Project’le dikkat çeken Willem Dafoe’nun projede yer alacağı bildirildi. 

1954’ün New York’unda geçecek olan filmde yönetmen Norton, aynı zamanda nörolojik bir rahatsızlık olan Tourette Sendromu kurbanı Lionel Essrog karakterine yaşam verecek. Hikayeye kadar Essrog, kendilerine ‘Minna’nın adamları’ adını veren Tony, Danny ve Gilbert ile birlikte çalışırken, lokal bölgenin sahibi mafya Frank Minna’nın bir gün korkunç bir şekilde öldürülmesine şahit olur. Gerideki adamların iktidar savaşının ortasında yalnız kalan Essrog, teftiş edemediği tikleri ve bağırtılarının yanına Minna’nın katilini bulmaya çalışacaktır. 

Filmde Willem Dafoe’nun hangi karakteri canlandıracağı şimdilik bilinmiyor. Çekimlerine bu sene içerisinde başlanması planlanan Motherless Brooklyn’in 2019’da gösterime girebileceği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir